„Дунав“ продължава за Купата на България

0
Дунав (Русе) се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол след успех над ФК Кюстендил Снимка: Facebook

Отборът на Дунав (Русе) елиминира третодивизионния ФК Кюстендил с 4:2 след изпълнение на дузпи и равенство 1:1 в редовното време и продълженията в предварителния кръг на турнира за Купата на България по футбол.

Тимът от Югозападната Трета лига ФК Кюстендил, който беше домакин на срещата, откри резултата в 30-ата минута с точен изстрел на юношата на столичния Левски Виктор Анастасов. Десет минути преди края русенци изравниха благодарение на щатния си реализатор Йордан Димитров, който засече подаване от дясно.

В допълнителните 30 минути двата тима не успяха да стигнат до голове и това наложи изпълнението на дузпи, за да се определи краен победител. Кюстендилци пропуснаха две дузпи – първата и четвъртата, докато за Дунав бяха точни всички изпълнители – Йордан Димитров, юношата на Черно море (Вн) Калин Георгиев, Мирослав Будинов и Джан Хасан.

Срещи от турнира за Купата на България – предварителен кръг:

ФК КюстендилДунав (Русе) 1:1 в редовното време и продълженията, 2:4 при дузпите Утре играят, от 16:00 часа: Розова долина (Казанлък) - Бдин (Видин) Металург 1957 (Перник) - Черноморец (Балчик) Вихрен (Сандански) - Марек 1915 (Дупница) Светкавица (Търговище) - Литекс (Ловеч) на 8-и септември: Спартак (Варна) – Фратрия (Варна) на 9-и септември: Септември 98 (село Гложене) – Спартак (Плевен) Септември (Тервел) – Беласица (Петрич) Черноломец 1919 (Попово) – Добруджа (Добрич) Саяна (Хасково) – Янтра 2019 (Габрово) Югоизточна зона, финални квалификации: Родопа (Смолян) – Спартак 1947 (Пловдив) Несебър – Ямбол 1915 Северозападна зона, финална квалификация: Севлиево – Партизан (Червен бряг) на 12-и септември: Локомотив (Горна Оряховица) – Спортист (Своге) на 13-и септември: Лозен 1924 (Сухиндол) – Струмска слава (Радомир)