"Дунав" привлече голмайстор от "Лудогорец"

1
Хюсеин Кельовлуев вече тренира с "драконите" след сезон с 14 гола във Втора лига
Хюсеин Кельовлуев вече тренира с "драконите" след сезон с 14 гола във Втора лига Снимка: ФК "Дунав"

Хюсеин Кельовлуев вече тренира с "драконите" след сезон с 14 гола във Втора лига

Футболен клуб "Дунав" Русе официално обяви привличането на крилото Хюсеин Кельовлуев от ПФК "Лудогорец", съобщиха от официалната Facebook страница на русенския клуб.

Талантливият футболист вече се е присъединил към тренировките на "драконите" и е част от стратегията на спортно-техническия щаб и ръководството за подсилване на отбора във всички линии.

Роден през 2000 година, Кельовлуев е възпитаник на школата на "Лудогорец". През последните сезони той се утвърди като ключова фигура в състава на "Лудогорец II" във Втора лига, където впечатли с постоянство, контрол върху темпото на играта и ефективност в нападение.

През изминалия сезон (2024/2025) Кельовлуев се нареди сред най-резултатните футболисти във Втора лига с впечатляващите 14 гола, доказвайки се като един от топ реализаторите в дивизията.

При представянето си в Русе, новото попълнение сподели: "След толкова много години в Лудогорец, исках да потърся промяна и Дунав е една страхотна стъпка в кариерата ми. За мен е чест да съм част от този клуб и се надявам да покажа същата форма и качества както в предните сезони, за да помогна на отбора. Благодаря на всички мои треньори и колеги, с които прекарах страхотни моменти в Лудогорец. Сега вярвам, че ми предстоят нови успехи с екипа на Дунав".

От ръководството на ФК "Дунав" Русе поздравиха Хюсеин Кельовлуев с добре дошъл и му пожелаха здраве, успешен старт и много постижения с екипа на клуба.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари