Драма с дузпи в Русе! Марица отстрани Дунав

0
Марица (Пловдив) победи Дунав в Русе с 5:3 след изпълнения на дузпи

Марица (Пловдив) победи Дунав в Русе с 5:3 след изпълнения на дузпи в мач от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България

90-те минути завършиха 1:1, а продълженията не промениха този резултат. При дузпите герой за пловдивчани беше вратарят им Илия Николов, който спаси два удара на русенски футболисти и сам реализира победната дузпа за своя тим, отбеляза sportal.bg

Същински екшън и качествен футбол наблюдаваха зрителите. Мачът започна равностойно. В 17-ата минута пробив по фланга на пловдивчани продължи с центриране и влизащия на скорост в наказателното поле Мариян Тонев насочи с крак топката в мрежата – 0:1. Съперникът реагира моментално и постепенно наложи териториален превес. В 22-ата минута Кристиан Тасков проведе самостоятелен пробив, който бе спрян от бранител в наказателното поле. На русенският нападател дълго време бе оказвана медицинска помощ. Съотборниците му поискаха дузпа, но варненският рефер Мартин Великов не уважи претенциите им.

Десетина минути по-късно футболист на Марица стреля опасно от границата на наказателното поле, а Винченцо Ангелов изби топката в гредата. От същата дистанция Йордан Димитров шутира, но се размина на сантиметри от целта. До почивката най-чистото голово положение за "драконите" беше в 41-ата минута, когато след удар Илия Николов отрази, последва добавка на Преслав Петков, но бранител на Марица изби в корнер. Четвърт час след началото на втората част влезлият като резерва Джан Хасан центрира и Йордан Димитров с глава възстанови равенството.

Селекцията на Николай Димитров опита да наложи натиск, но до чисто голово положение не стигна. Противникът пък пропиля две стопроцентови. Първо в 76-ата минута Йордан Димитров излезе сам срещу вратаря, но насочи топката в тялото му. Друга резерва Дани Бонев пропусна да донесе победата на своите в 86-ата минута, когато стреля от дузпата в Илия Николов след пробив и пас на Джан Хасан. Отново Бонев можеше да реши мача преди дузпите, но след удара му от десетина метра, Николов изби с крак в корнер в 103-ата минута. Това беше и единствена голова възможност в продълженията. Плодвивчани първи изпълняваха от бялата точка. Те вкараха четири пъти, а противникът само два.

Дунав – Марица 1:1 (2:4 след изпълнения на дузпи)

0:1 Мариян Тонев (17)

1:1 Йордан Димитров (60)