Черно море обърна Дунав в Русе

1
"Моряците" прекъснаха победната серия на русенци, които имаха три поредни успеха

Отборът на Черно море записаха втори успех във волейболното първенство при мъжете, като се наложи над Дунав в Русе с 3:2 гейма.

Варненци спечелиха след 19:25, 20:25, 25:22, 25:21 и 15:13 в последния двубой от шестия кръг. Така "моряците" прекъснаха победната серия на русенци, които имаха три поредни успеха.

Черно море е на 10-то място с 4 точки (2 победи, 4 загуби), Дунав е четвърти с 11 точки (4 успеха, 2 поражения).

Волейболистите на Дунав спечелиха лесно първите два гейма съответно 19 и 20 точки. След това обаче гостите направиха обрат и взеха следващите два на 22 и 21 точки.

Така се стигна до тайбрек. Там двата отбора показаха равностойна игра, но Черно море го спечели с 15:13, а с това и срещата.

В следващия кръг варненци срещат Пирин, а Дунав гостува на Марек Юнион-Ивкони в Дупница.