Близо 130 русенки са заболели от рак на гърдата от началото на годината
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 2

127 русенки са чули диагнозата рак на гърдата от началото на годината до сега.
Това сочат данните на Комплексния онкологичен център в Русе.
Днес бе първото събитие на центъра, което да насочи общественото внимание към заболяването. Активностите са посветени на Международния ден за борба с рака на гърдата, който се отбелязва на 19 октомври. Две пана с цветни отпечатъци на ръчички, които символизират подадена ръка, ще посрещат от днес посетителите на Онкодиспансера.
Те са изработени от децата от ДГ "Зора". Медици, пациенти и посетители на диспансера получиха розова лентичка, която закачиха в знак на съпричастност с жените, диагностицирани с рак на гърдата. 71% от новооткритите рак на гърдата са 1 и 2 стадии, въпреки че у нас няма скринингова програма, коментира управителят на Онкодиспансера д-р Камен Кожухаров.
Информационната кампания продължава в събота, 19 октомври, от 11.00 часа, пред Съдебната палата с лекция и дискусии.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра