Близките на починалото от морбили бебе ще съдят лекари
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 1

Близките на десетмесечно бебе от пловдивския квартал "Столипиново", което почина от морбили, се заканиха да съдят лекарите, които са се грижили за него.
По думите на дядото на Ставри, за него не са били положени нужните грижи и обвини лекарите в немърливост, предаде БТВ.
Това е първият смъртен случай от морбили в България. Детето е било прието в болница на 29 март със симптоми на болестта. То не е било имунизирано, защото не е достигнало имунизационната възраст от 13 месеца и е живяло в среда с по-ниско от изискуемото имунизационно покритие.
Бащата разказва, че детето се е задушавало, получавало е и гърчове преди да почине.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК