България обмисля легализиране на марихуаната за медицински цели
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 0

Националният център по наркотични вещества е взел решение да се изготви анализ на употребата на канабис за медицински цели.
Националният съвет по наркотични вещества у нас е разпоредил да се проучи употребата на марихуана за медицински цели. На база изследвания в Токсикохимичната лаборатория на Военно-медицинска академия в София, която е специализирана за наркотици, ще бъде изготвен анализ за това дали канабисът да бъде легализиран в България или не, съобщи бТВ.
Спорът за и против медицинската марихуана се води в целия свят. Към момента в повечето държави, включително нашата, тя е незаконна. В редица страни обаче, сред които Германия, Италия, Белгия, САЩ, Канада, Австрия, Великобритания и др., използването й с лечебна цел е легализирано. У нас за употреба на коноп са осъдени трима пациенти. Различни организации обаче прилагат списък с болести, за които лекият наркотик помага. Ако държавата разреши употребата на марихуана за медицински цели, то тя ще подлежи на строг контрол.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%