Арестуваха издирван за кибер измами естонец в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Задържаният се е укривал в къща в крайдунавския град
Служители на сектор „Издирване" в Главна дирекция „Национална полиция" (ГДНП) и Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи (ОДМВР) - Русе задържаха тази сутрин 26-годишен естонски гражданин, издирван от властите в родината му за извършени измами и кибер престъпления.
Според информация на ГД "Национална полиция", издирването на чуждия гражданин е започнало незабавно след постъпило в ГДНП искане по канала на Европейска мрежа на екипите за активно издирване на бегълци (ЕNFAST). За лицето има издадена европейска заповед за арест от естонските власти.
В резултат на проведените оперативно-издирвателни действия, полицейските служители са установили, че издирваният пребивава на територията на град Русе. Тази сутрин естонският гражданин е арестуван с полицейска заповед за задържане до 24 часа в къщата, която обитава.
За задържането са уведомени Дирекция „Международно оперативно сътрудничество" в Министерството на вътрешните работи и Окръжна прокуратура – Русе, които ще предприемат последващи стъпки за екстрадация на лицето по издадената от естонските съдебни власти европейска заповед за арест.























