Анастасия Стойчева: Студеното време ще остане още малко
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
НИМХ прогнозира постепенно затопляне след продължителния студен период
Студеното време ще се задържи още известно време, но в някои части на страната вече се усеща затопляне. Това съобщи синоптикът от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) Анастасия Стойчева в предаването „Твоят ден" по NOVA NEWS.
"Вчера в крайните югозападни райони температурите стигнаха 14 градуса, така че има райони в страната, в които затоплянето се усеща. В София също вчера стана 9 градуса. Днес беше доста студено и имаше мъгла. Температурите в Северна България бяха отрицателни - най-ниски - в североизточните райони - минус 12 градуса. Там все още има снежна покривка и по тази причина си оставаме в студеното време", подчерта Анастасия Стойчева.
Според метеоролозите от НИМХ, сериозните температурни разлики между различните части на България се дължат основно на наличието на снежна покривка в североизточните райони, която задържа студените температури, докато в югозападните области вече се усеща значително затопляне.























