Дунав разочарова феновете си!

0
Пирин се възползва от ниското ниво на Дунав, макар че "орлетата" бяха силно обезкръвени за този мач Видео: GONG.bg

Дунав не успя да преодолее гостуващия Пирин и завърши мача от 11-ия кръг при 0:0.

Домакинската форма на игралия в Лига Европа през изминалото лято тим е доста отчайваща и в Русе Дунав остава с една единствена победа над опашкаря Витоша, пише GONG.bg.

Пирин се възползва от ниското ниво на Дунава, макар че "орлетата" бяха силно обезкръвени за този мач.

Първата добра атака в мача бе за домакините. При контра в 9-ата минута Божидар Васев имаше възможност да порази вратата на Пирин, но след рикошет топката излезе в корнер.

Русенци демонстрираха повече активност в началото, но ударите им не бяха точни.

Настойчивостта на Дунав доведе до опасно положение в 33-ата минута. Васил Шопов пропусна страхотен шанс след центриране на Бранимир Костадинов. Ударът на Шопов с коляно изпрати топката в аут.

В 40-ата минута гредата спаси Пирин. Будинов стреля с глава, Макенджиев изби леко към напречната греда.

Но натискът на Дунав през първата част се оказа безплоден.

Драконите“ започнаха активно и след почивката. В 50-ата минута Васил Шопов изпрати топката във вратата на Пирин, но преди това Будинов бе в положение на засада и тя правилно беше маркирана.

В 67-ата минута Пирин отново оцеля - на два пъти Макенджиев спаси удари отблизо на резервата Карагарен.

В 72-ата минута едва видяхме първата опасност пред вратата на Дунав. Анти Рениа проби отдясно в пеналта на русенци, върна назад, но ударът на Станислав Костов намери ръцете на Станислав Антонов.

Нищо не се случи до края на мача и двубоят приключи при нулево реми, което е успех за осакатения състав на пиринци.

Пирин е 11-и в класирането с 11 точки, а Дунав 12-и с 9.

ДУНАВ - ПИРИН 0:0

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 17 Андреас Васев,4 Петър Патев, 21 Олексей Ларин, 22 Михаил Милчев, 11 Диян Димов, 14 Божидар Васев, 77 Бранимир Костадинов, 94 Юлиян Ненов,10 Васил Шопов /75-Карлос Жатоба/, 9 Мирослав Будинов  /Резерви: 33 Александър Конов, 7 Бирсент Карагарен, 5 Тейнур Марем, 20 Димитър Георгиев, 8 Карлос Жатоба, 24 Преслав Петров, 83 Христо Попадийн / Старши треньор - Веселин Великов

ПИРИН: 22 Благой Макенджиев, 26 Любомир Цолев /50-Марио Топузов/, 7 Анти Рениа, 27 Костадин Ничев, 99 Радослав Кирилов /39-Методий Стефанов/, 3 Румен Сандев, 19 Станислав Костов, 14 Стилиян Николов, 6 Тодор Паланков, 30 Тодор Траянов, 18 Юлиян Попев /Резерви: 76 Красимир Костов, 29 Петър Христов, 25 Методий Стефанов, 4 Димитър Митев, 23 Марио Топузов/ Старши треньор - Милен Радуканов

Източник: GONG.bg