Драконите не можаха да надиграят виолетовите

0
Дунав загубиха с 2:1 от Етър

Дунав (Русе) не можа да пребори отбора на Етър.

Драконите загубиха с 2:1 в сблъсък от плейофната група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига, предава Sportal.

Попаденията за домакините реализираха Самб Бадара (48) и Велко Батрович (52). В 73-ата минута Исмаил Иса  намали резултата. До изравнителен гол обаче не се стигна.

Младият наставник на Дунав Малин Орачев излезе в любимата си схема 4-2-3-1. На вратата отново бе Станислав Антонов, а пред него бяха Лемперов, Патев, Ковачев и Милчев. В центъра на терена бяха разположени Красимир Станоев и Насим Зитуни. Като типичен плеймейкър действаше Васил Шопов, а тримата в атаката действаха Карагарен, Ненов и Исмаил Иса.

В 73-ата минута играчите на Дунав върнаха интригата в мача, след като Васил Шопов развинти Димо Атанасов и намери по земя Исмаил Иса, който от близка дистанция не сбърка и намали резултата на 2:1.

В следващия кръг Дунав приема Септември (София).

Дунав (4-2-3-1): 86. Станислав Антонов, 15. Христо Лемперов, 4. Петър Патев, 16. Мартин Ковачев, 22. Михаил Милчев, 31. Красимир Станоев, 17. Насим Зитуни, 94. Юлиан Ненов, 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагарен, 9. Исмаил Иса

Ст. треньор:  Малин Орачев