Завърналият се капитан на Дунав се разписа с гол в мача срещу Спартак

6
Диян Димов направи плонж с глава
Диян Димов направи плонж с глава Снимка: ФК Дунав

Дунав и Спартак завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг в Трета лига – Североизточна група на градския стадион в Русе.

Янчо Андреев изведе варненци напред след почивката, но в последната минута Диян Димов изравни, съобщи Петел.бг.

Варненци са подкрепяни мощно от агитка от над 100 души.

Спартак започна по-добре и създаде две положения до 10-ата минута, но вратарят на русенци Винченцо Ангелов се справи добре. Първо той изби диагонален шут, а после и удар с глава след корнер.

В следващите минути гостите продължиха да имат териториален превес, държаха топката и опитваха флангови атаки.

Дунавци се бранеха организирано и разчитаха на контраатаки, които обаче не им се получаваха.

В 53-тата минута по-добрата игра на варненци даде резултат. След центриране топката бе свалена с глава към Янчо Андреев, който от четири метра от воле я насочи в мрежата - 1:0 за Спартак.

Красивото попадение бе бурно аплодирано от феновете на варненския тим, които по-рано бяха запалили факли.

В 60-ата минута Дунав отправи първия си точен удар към вратата. След него топката тупна коварно, но Християн Славов показа добър рефлекс и я изби.

След това спартаклии продължиха да държат топката далеч от своето наказателно поле и да печелят време.

В 90-ата минута домакините изравниха след втория си сериозен удар. След диагонално подаване от фаул завърналият се в Дунав Диян Димов - Виейра се разписа след плонж с глава - 1:1.