Русенци празнуват 141 години свобода!
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Днес честваме 141 години от Освобождението на България от османско владичество.
На този ден през 1878 година в Истанбул е подписан Санстефанският мирен договор между Русия и Османската империя, с който се слага край на войната и се създава Третата българска държава.
По случай националния празник в цялата страна бяха поднесени венци и цветя. В Русе тържествената церемония се състоя пред паметника на свободата. В чест на 141-годишнината от освобождението на България беше построена Почетната рота на Русенския гарнизон, информира Кис 13.
Трети март е апогей на борбите на българския народ за национален суверенитет, каза в словото си заместник-областният управител Валентин Колев.
Свещеници от Русенската митрополия отслужиха благодарствен молебен и заупокойна молитва за падналите за освобождението на България, което е било предшествано от борбата на църквата за независимост.
По традиция тържествената церемония завърши с полагане на венци и цветя в знак на почит пред героизма на всички, които са отдали живота си за Свободата на България.
























Държавата губи половин милиард лева от нелегални горива
Тристранният съвет обсъжда преработения проектобюджет
Криминалисти задържаха трима наркодилъри при спецакция в...
Вълна от митинги "НЕ на омразата" ще залее страната във...
Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...