Българин в Киев: Чакаме автобусите за евакуация

0
Първият от четирите автобуса, предвидени за евакуация на сънародници в Украйна е бил отменен заради усложнената обстановка
Първият от четирите автобуса, предвидени за евакуация на сънародници в Украйна е бил отменен заради усложнената обстановка Снимка: стоп кадър / БНТ

Българския тенисист Васко Младенов е в Киев. По думите му много българи чакат да бъдат евакуирани от украинската столица.

Младенов разказа пред БНТ, че първият от четирите автобуса, предвидени за евакуация на сънародници в Украйна е бил отменен заради усложнената обстановка. Хората са в очакване на следващия.

"-Първият автобус, да, е отменен. Чакаме останалите.

- Ориентират ли ви все пак за някакъв час?

- Все още не. Преди да бъдем евакуирани е важно да знаем, че ще сме в безопасност по пътя, това е много важно. И също така е важно да знаем, че няма да затвори хотелът. Ние сме тук, ние чакаме максимална подкрепа. Трябва тези автобуси да са пълни с бензин, защото разбрах, че наистина по границите е много сложна ситуацията с опашки, много са автомобилите, няма достатъчно бензиностанции, недостиг на нафта, недостиг на бензин. Така че трябва да има автобуси с достатъчно гориво, ако ще туби отделно." - каза Младенов.

Тази сутрин заместник-министърът на транспорта Владимир Върбанов заяви, че четири автобуса са изпратени да приберат сънародниците ни в Киев. Те могат да поемат около 250 души, а ако има повече желаещи, ще качат и около 50-60 правостоящи.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари