Започна "Лято в музея"
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Днес в Историческия музей стартира второто за тази година издание на „Лято в музея“.
В заниманията участват 15 деца на възраст от 8 до 11 години. Занятията от първия ден на ваканционната инициатива включваха игри за запознанства, търсене на експонати в музейните пространства, запознаване с начина на живот на праисторическите хора.
Под ръководството на музеен педагог, през следващите дни момчетата и момичетата ще разкриват тайните на археологията, ще разучават игри от бабино време, ще изработват музейни дневници.
Програмата на „Лято в музея“ предлага на децата още любопитни факти за историята на града, за емблематични места и личности, съвременни интерактивни игри.



























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%