Заплатата на Пенчо Миков става 2500 лева

1
Общински съвет Русе реши основното трудово възнаграждение на Кмета на Община Русе да стане 2500 лв., считано от 01.02.2020 г.
Общински съвет Русе реши основното трудово възнаграждение на Кмета на Община Русе да стане 2500 лв., считано от 01.02.2020 г.

Заплатата на кмета на Русе Пенчо Милков става 2500 лв., считано от 1 януиари 2020 година.

В изпълнение изискванията на чл. 21, ал. 1, т. 5 от ЗМСМА за определяне размера на трудовото възнаграждение на кмета, в рамките на действащата нормативна уредба, съобразявайки се с максимално допустимия размер и осигуреното финансиране по стандарти за общината, както и с предложението на г-н Иво Пазарджиев - Председателя на Общински съвет Русе, вх. № 06-01-144/19.12.2019 г., бе предложено за обсъждане и определяне нов размер на възнаграждението на Кмета на община Русе.

На основание чл. 21, ал. 2, във връзка с чл. 21, ал. 1, т. 5 от ЗМСМА, съгласно член 5, ал.16 от ПМС № 67/14.04.2010 г., за заплатите в бюджетните организации и дейности, Кодекса на труда и Наредбата за структурата и организацията на работната заплата, Общински съвет Русе реши основното трудово възнаграждение на Кмета на Община Русе да стане 2500 лв., считано от 01.02.2020 г.

Общинският съвет в Русе реши също така кметът да получава и допълнително месечно възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит на същата, сходна или със същия характер работа, длъжност или професия от 1% за всяка прослужена година.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари