Задигнаха криптовалута за 60 милиона долара
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Биткойни и друга виртуална валута на стойност 60 000 000 долара са откраднати при хакерска атака в Япония.
Бюро, управляващо виртуална валутна борса в Осака, съобщи, че в неговия сървър е регистриран незаконен достъп, при който са прехвърлени пари. Служителите са информирали властите и очакват да започне разследване по случая. От компанията добавят, че задигнатите валути са биткойни и монакойни. Мениджърски екип ще се оттегли след връщането на загубените активи на клиентите, пише БГНЕС.
Япония е голям център за употреба на виртуални валути. По последни данни около 50 000 магазина приемат да работят с биткойни. По-рано тази година друга валутна борса беше атакувана от хакери, при което изчезна криптовалута на стойност половин милиард долара.























Моторист загина на булевард „България“
Моторист загина на булевард „България“
Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“