Вредните емисии на въглеродния диоксид стигнаха рекордни нива
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Вредните емисии на въглеродния диоксид отново са достигнали рекордни нива, предаде БТА.
Средните нива на парниковия газ, отчетени през месец май, са 411,25 части на милион, докато година по-рано са били 409,65 части на милион, информира американското Национално управление по изследване на океаните и атмосферата (NOAA).
През май месец нивата на въглероден диоксид традиционно са най-високи. Количеството на парниковия газ се е увеличило с 26% за последните 50 години.
Степента на покачване от миналата година е по-незначителна в сравнение с предходни години, но е по-висока, отколкото през 90-те години на миналия век, отбелязват специалистите.





















Фалстарт на делото "Кожухаров"
Скандалджия ще лежи пет дни зад решетките за хулиганство в...
Столична община търси терен за скоростна писта
Скандалджия ще лежи пет дни зад решетките за хулиганство в...
Русе падна в капана на комарите