Волейболният "Дунав" продължава без загуба във Висшата лига

5
Воденият от Красимир Миронов тим е начело с 8 победи от 8 мача и 24 точки
Воденият от Красимир Миронов тим е начело с 8 победи от 8 мача и 24 точки Снимка: ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse / Facebook

Тази събота започна и волейболната година за отборите във Висшата лига, а началото беше повече от обещаващо. Празничният ден предложи редица обрати и интересни сблъсъци.

В първия мач за 2024-а отборът на Софийския университет измъкна победата от Ботев (Ихтиман). СУ спечели първия гейм с 25:18, но загубиха следващите два с 20:25 и 21:25. Домакините от Ихтиман обаче не успяха да затворят мача в четвъртия гейм след сериозна битка, завършила 24:26. След като спечели с 15:10 в тайбрека, СУ стартира 2024-а година с победа. Така СУ е на 13-о място във временното класиране с едва 2 победи, 6 загуби и 4 точки, докато Ботев е 14-и без победа, но с 3 спечелени точки, информира "Спортал".

Във Варна Черноморец 2008 (Бяла) направи обрат срещу непобедения до момента във Висшата лига Миньор (Перник), а мачът предложи силни волейболни емоции на феновете като не ги остави и за минута да скучаят. Тимът на Милен Стоянов започна колебливо, но показа огромен характер и след загубен първи гейм, неуспешен опит за изравняване във втория, все пак намери сили и сложи край на победната серия на перничани, побеждавайки с 3:2 (22:25, 25:27, 25:23, 25:22, 19:17). По този начин Черноморец е 7-и в класирането с 5 победи, 3 загуби и 15 точки, докато перничани остават втори със 7 победи, 1 загуба и 21 точки.

Родопа (Смолян) не успя да си върне на Звездец (Горна Малина) за загубения 1/8-финал за Купа България Висша лига и загуби по същия начин. След като поведе с 2:0 гейма, тимът от Смолян загуби с 2:3 (25:20, 25:16, 21:25, 20:25, 8:15). Звездец е 6-и в подреждането с 6 победи, 2 загуби и 16 точки, а родопчани са 5-и също с 6 победи и 2 загуби, но с 18 точки в актива си.

Отборът на ВАСК също се опита да направи подобен обрат, но безуспешно и загуби от Сливнишки герой (Сливница). Мачът предложи интересни моменти, като двата отбора показаха равностойна игра, но все пак гостите спечелиха 3-те точки след 3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 26:24). Така сливничани са 11-и в класирането с 3 победи, 5 загуби и 9 точки, а ВАСК е на 8-о място с 5 победи, 3 загуби и 14 точки.

Водачът във временното класиране Дунав (Русе) победи по-малко от час Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:14, 25:7, 25:11). Русенци загряха за полуфиналната среща за Купа България Висша лига в сряда, когато са домакини на Виктория Волей. Воденият от Красимир Миронов тим е начело с 8 победи от 8 мача и 24 точки, а Изгрев е на последната 16-а позиция без победа и едва една спечелена точка.

Етрополе също започва годината с победа с 3:0. Тимът на Ваньо Василев победи като гост Град (Белоградчик) след 25:14, 25:20, 25:11 и вече мисли за полуфинала на Купата срещу Звездец. "Червено-белите" са 3-и в класирането с 6 победи, 2 загуби и 19 точки, а Град е на 10-о място с 4 победи, 4 загуби и 11 точки.

Славия надигра Арда (Кърджали) у дома и записа нови три точки за временното класиране. Отборът на Северин Димитров беше категоричен и зарадва публиката с победа след 25:23, 25:12, 25:15. Така "белите" са 4-и с 6 победи, 2 загуби и 18 точки, а Арда е на предпоследната 15-а позиция с без успех до момента и една единствена спечелена точка.

Ботев (Луковит) имаха трудно начало срещу Виктория Волей и загубиха първия гейм с 23:25, но след това се върнаха на терена решени да победят пред собствената си публика и го направиха в следващите три гейма с 25:23, 25:10 и 25:10. Ботев е 9-и с 4 победи, 4 загуби и 12 точки, а пловдичани са 12-и с 2 победи, 6 загуби и 6 точки.