Внимание! Обявиха код "оранжев" за Русенско
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0

Код оранжев за опасно време е определен за област Русе, съобщават от НИМХ при БАН, информира Русе нюз.
Прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология е за увеличаване на снеговалежите, а във високопланинските проходи, Добруджа и Лудогорието са възможни виелици и образуване на преспи.
Освен за Русенско, втората степен за потенциално опасно време е в сила още за областите Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Шумен, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Сливен, Ямбол, Хасково, Кърджали и Смолян.
От Агенция „Пътна инфраструктура“ предупреждават шофьорите, на които в неделя им предстои пътуване, че е необходимо да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да предвидят повече време за път и да се въздържат от пътуване в районите с оранжев и жълт код, ако това не е наложително.
От АПИ уверяват, че 27-те областни пътни управления и снегопочистващите фирми работят на 24-часов режим и са в готовност за поддържане на републиканската пътна мрежа.
При необходимост ще се спира движението за извършване на снегопочистване и превантивна обработка на пътните участъци, за да се избегне възникването на сериозни пътни инциденти.
При усложнени атмосферни условия в нощта на събота срещу неделя може да се предприеме цялостно спиране на движението по третокласната пътна мрежа.
























POLITICO: България трябва да осигури 1,2 милиарда евро...
POLITICO: България трябва да осигури 1,2 милиарда евро...
Масови протести обхванаха цяла България
АПИ обяви цените на винетките в евро
МС одобри прекроения бюджет за 2026 година