Вирусолог: Оздравелите от COVID-19 могат да останат носители на вируса
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Хората, които са преболедували новия коронавирус, могат да останат носители на COVID-19 и трябва да бъдат повторно тествани.
Това заяви вирусологът и директор на научно-изследователския център в Безансон Филип Хумбер на брифинг на Асоциацията за чуждестранни кореспонденти на ООН в Женева, предава БГНЕС.
"Можете да се излекувате вируса, но все още да го имате в носоглътката си и по този начин да го разпространите. Това се случва с носители на хепатит В и С. Това означава, че можете да имате антитела срещу вируса, но едновременно с това и самия вирус", каза Хумбер.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия