Вече има случай на ухапване от кърлеж
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Въпреки, че сезонът на кърлежите все още не е дошъл, вече има случай на ухапване.
Жена от град Кърджали, която след градинарство в двора си е пострадала от ухапване на кърлеж. Оказва се, че това не й се случва за първи път. Преди години отново в началото на пролетта е открила кърлеж на себе си, предаде БНР.
"Животни наблизо не е имало, бях в градината, където е затворено отвсякъде", казва пострадалата жена.
Болестите пренасяни и предизвикани от кърлежите в Бълария са три - Лаймска болест, Марсилска треска и Хеморагична треска. Срещат се и така наречените кърлежови енцефалити, но те са рядко срещани, каза д-р Магдалена Маринова.
























Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите