Въвеждат нови пътни знаци
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Обмислят въвеждането на нови пътни знаци.
Табелите ще предупреждават водачите за задръстване по трасето, за настъпила катастрофа и за намалена видимост. Това съобщи зам.-регионалният министър Валентин Йовев на форум по пътна безопасност и иновации, организиран от Браншова асоциация "Пътна безопасност", цитиран от вестник "Труд".
Подготвят се и промени, които да направят задължителни одитите по пътна безопасност върху всички общински и републикански пътища.
В тунела "Траянови врата" на магистрала "Тракия" ще бъде изградена уникална за страната ни система за автоматична идентификация на пътните инциденти, допълни председателят на УС на пътната агенция Георги Терзийски.
За да стане тунелът "умен", ще бъдат вложени 7 млн. лв. Системата ще позволи чрез подвижни бариери да се управлява и пренасочва трафика в една от двете тунелни тръби при катастрофа. Съоръжението ще бъде с ново LED осветление, електронни информационни табели, светофарни уредби и метеорологични станции.





















BMW патентова винтове, които само те могат да развият
Одобриха поскъпването на водата в Русе, Варна и София
Одобриха поскъпването на водата в Русе, Варна и София
Мария Цънцарова: Свалиха ме от ефира на bTV
Мария Цънцарова: Свалиха ме от ефира на bTV