В Русе започна акция "Зима"
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 1
Акция "Зима" започна в Русе.
В първия ден, екипи на КАТ застанаха на булевард "Липник" в района на спортната зала и спираха автомобили за проверка дали са пригодени за зимните условия.
Следи се най-вече за състоянието на гумите, светлините и чистачките. Полицаите дават и съвети за по-безопасно и сигурно шофиране през зимата. Освен за подготовката на автомобилите, от КАТ следят и за изрядност в документацията на превозните средства и за валидна гражданска отговорност.
Оказа се, че един от спрените шофьори е забравил да погледне кога изтича застраховката и беше хванат в нарушение. Глобите се налагат без гратисен период за водачите.
Масовите проверки на пътна полиция ще продължат до 30 ноември.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК