Три години уседналост за първокласниците в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 5
Да се въведе електронен прием и три години уседналост за първокласниците в общинските училища, предлагат в Русе.
Ако бъдат приети, промените ще влязат в сила от следващата учебна година.
Водещ критерий за прием в първи клас ще бъде близостта до училището по постоянен или настоящ адрес на детето, като адресната регистрация не трябва да бъде променяна в последните 3 години, каза пред камерата на телевизия КИС 13 общинският съветник от "Патриотите ВМРО, Глас народен" Иво Пазарджиев. Този принцип се въвежда и в средищните училища.
Пазарджиев припомни хаосът при приема на първокласниците в средищните училища през миналата година.
През следващата седмица предложението за въвеждане на единна електронна система за прием на първокласниците ще бъде разгледано в постоянните комисии към Общинския съвет.























Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"