Tornado ще се развихри на Грийн рок фест в Русе

0
Бандата ще свири на площад "Свобода" през септември
Бандата ще свири на площад "Свобода" през септември Снимка: Tornado Band / Facebook

Бандата ще свири на площад "Свобода" през септември

Българската рок група Tornado ще бъде сред основните участници в тазгодишното издание на музикалния фестивал „Грийн рок фест“ в Русе. Музикантите ще излязат на сцената на площад „Свобода“ на 13 септември, съобщи управителя на сдружението и организатор на събитието Мария Атанасова.

Нова музикална посока

Русенската публика ще чуе емблематичната за Tornado смесица от хард и алтернативен рок, която се отличава с енергично звучене и директни социални послания. Според организаторите, през 2026 година бандата представя нова посока в своето творчество, като залага на по-зрял звук и още по-силно изразени текстове. Сред най-новите им сингли са парчетата „Крещя“ и „Неразбран“.

На сцената в крайдунавския град ще се качат Никола Здравков (вокал), Божидар Петров (китара), Иван Йорданов - Чери (китара и вокали), Алекс Ван Лазаров (ударни и вокали) и Георги Георгиев (бас и вокали).

Две десетилетия на сцената

Групата е създадена през 2003 година, а официалният ѝ дебют пред публика е на 1 април следващата година. Големият пробив идва през 2007 година, когато песента им „Отначало“ достига до първо място в популярната класация „5 от 5“ на тогавашния Канал 1 на БНТ. Успехът им носи четири номинации за наградите на БГ Радио. Сред най-разпознаваемите им парчета са „Остани“ и „Скапана държава“, част от саундтрака на филма Love.net.

След множество клубни и фестивални изяви, през 2023 година бандата издава дебютния си албум Caution. Той съдържа 11 композиции, сред които и нов прочит на класиката „Не така“ на ФСБ.

Програма на фестивала

Участието на Tornado допълва богатата програма на „Грийн рок фест“ 2026, който традиционно събира на едно място изпълнители от България и чужбина. Преди тях, на 13 септември, сцената ще бъде подгрята от русенската метълкор група Carving Sacrifice и младата рок формация 17’s Connection от Търговище.

Фестивалът стартира ден по-рано, на 12 септември, с изявата на детската рок група от Тутракан „Квак Квинта“. Вечерта ще продължи с експерименталната метъл банда Scent Of Angels от Плевен и алтернативните музиканти от Greesh. Хедлайнер на първата вечер ще бъде италианската рок група WakeUpCall.

Основната мисия на форума е да предоставя сцена за изява на млади групи редом с утвърдени имена, като паралелно с това насърчава каузи за опазването на природата.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Млад мъж води гаджето си в къщи да я представи на майка си:

- Мамо, запознай се с тази прекрасна жена. Готви вкусно, прави разкошни десерти и поддържа чистота навсякъде!

- Много добре сине, нека идва във вторник и четвъртък.

Нови коментари