ТИР-ове извиха опашка на Дунав мост

0
ТИР-ове извиха опашка на Дунав мост
ТИР-ове извиха опашка на Дунав мост Видео: Русе Медиа

Институциите търсят решение на проблема с трафика

Сериозно транспортно натоварване се наблюдава в района на Дунав мост - Русе тази вечер, съобщава Русе Медиа. Колона от тежкотоварни автомобили се проточи по булевард "България", достигайки почти до буферния паркинг. Допълнително задръстване се образува и по булевард "Тутракан".

Шофьорите на тежкотоварни автомобили споделиха пред Dunavmost.com, че изчакването е между два и три часа. "След влизането в Шенген процесът върви по-бързо заради премахнатите проверки, но ремонтните дейности на моста създават забавяне", коментират водачите.

Местни превозвачи посочват, че натовареният трафик в следобедните часове се дължи и на засиления поток от румънски граждани, които пазаруват в Русе и се прибират вечерта.

От институциите водят разговори за въвеждане на специален режим през пиковите часове. Обмисля се забрана за движение на тежкотоварни автомобили в платното от село Мартен към Русе, когато работещите от Индустриалната зона се прибират.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    3
    до 1 и 2
    ... а най-простото би било в България да влизат точно толкова TIR-а, колкото са я и напуснали. С други думи да не се издават разрешителни на поразия, а според пропусквателната способност на пътищата и границите ни. Лично аз имам една еротична мечта - всичкият трафик да преминава през София и жълтите павета. Без друго само там печелят от него, за нас са изгорелите газове, разбитите пътища, задръстванията , мизерията около пътищата...
  • -1
    2
    ми сложно е
    няма орган който да те задължи по кой маршрут да караш. няма и текст в закона по който да го глобиш ако си кара по друг маршрут.
  • 4
    1
    мн сложно
    По-голямата част от товарните автомобили са с регистрация TR. Защо не ги пренасочват от Капитан Андреево още? Взема му карнета, ти за къде си, а за Германия, минаваш през Видин, ако се отклониш ще следва глоба и така. А ти за къде си, а за украина, минаваш през Кардам или Дуранкулак. Кое му е сложното?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Една жена слуша внимателно мъжа си единствено, когато той говори по телефона.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари