Стотици бебета изоставени през 2015 година

0
Най-честото обяснение на майките и бащите, изоставящи децата си, е липсата на средства за отглеждането им
Най-честото обяснение на майките и бащите, изоставящи децата си, е липсата на средства за отглеждането им Видео: Нова телевизия

От началото на годината до края на ноември в родилните домове са изоставени 334 българчета, съобщи Нова телевизия.

Само в болницата в Пазарджик новородените, оставени на чужди грижи, са 50. Десетки бебета са имали същата съдба в Пловдив, Стара Загора, Русе и Шумен.

С помощта на социалните 438 момиченца и момченца все пак са останали при родителите си.

Най-честото обяснение на майките и бащите, изоставящи децата си, е липсата на средства за отглеждането им.

Обикновено новородените са от многодетни семейства.

Проблемът, с който се сблъскват докторите в родилните отделения е, че няма социални домове, в които да бъдат настанявани изоставените бебета, а приемните родители се броят на пръсти.

Все по-често лекарите срещат и безотговорни родители, които забравят децата си в родилните домове и едва след като минат празниците, отиват да си ги приберат.

Източник: Нова Телевизия
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари