Спипаха 730 килограма развалена храна по магазините
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

За една седмица Българската агенция по храните (БАБХ) е бракувала общо 730 кг. негодна за консумация храна.
В момента се извършват плановите проверки преди великденските празници, като най-вече се проверяват храните свързани с празничната трапеза.
Само в Благоевград са конфискувани общо 320 кг храни от животински произход без здравна маркировка, информира btv.bg.
В Сливен са конфискувани 220 кг говеждо месо от нерегламентирано заклани животни в село Скобелево.
В София са открити 122 кг животински храни с изтекъл срок на годност, липса на етикети и нарушена цялост.
До момента са инспектирани общо 2181 обекта от търговската мрежа и общественото хранене на територията на цялата страна. Различните нарушения включват храни с изтекъл срок, такива без етикети, како и осъществяване на нерегламентирана дейност.
Съставени са и 45 акта за административни нарушения.























19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Моторист загина на булевард „България“
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Системно източване превръща езерото Текето в блато