Сливенската епархия дари терен за завод в Бургас

0
Църквата подкрепя развитието на високотехнологични производства
Църквата подкрепя развитието на високотехнологични производства Снимка: Община Бургас

Църквата предостави 74 декара за мащабния проект

Най-големият български производител в сферата на самолетната поддръжка планира мащабна инвестиция в Бургас. Компания "Електра Транс Глобъл" ООД ще изгради модерен хангарен комплекс върху терен от 74 декара, съобщиха от Община Бургас.

Инвестиционният проект е на стойност 120 милиона лева, като се предвижда създаването на 500 работни места в началния етап, достигащи 1500 при пълен капацитет. Допълнително ще бъде изграден и завод за ремонт на самолетни двигатели с инвестиция от 30 милиона лева.

Официалното начало на проекта бе поставено в заседателната зала на Община Бургас с подписването на договор между Сливенската епархия и "Електра Транс Глобъл" ООД. На церемонията присъстваха Сливенският митрополит Негово Преосвещенство Арсений, управителят на компанията Стефан Трифонов, кметът на Бургас Димитър Николов и заместник-директорът на летище Бургас Драгомир Георгиев.

Мащабен хангарен комплекс

Проектът включва изграждането на хангарен комплекс със седем производствени линии, перон, пътна инфраструктура, работилници, учебен център и прилежащи съоръжения. Локацията е в непосредствена близост до летище Бургас, като е планирана директна връзка с аеропорта.

Икономически ефект

Компанията прогнозира разкриването на допълнителни 5000 работни места в съпътстващи бизнеси. В момента "Електра Транс Глобъл" извършва техническо обслужване на самолети Airbus A320 CEO, Boeing 737 Classic/NG и Boeing MD-80 Series.

Новият комплекс се очаква да започне работа в рамките на три години, като според експертите това ще повиши значително привлекателността на летище Бургас за международните авиопревозвачи.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари