Системата на 112 не работи от година

0
Бивши диспечери от службата на телефон 112 разказват за проблемите, които застрашават човешки живот
Бивши диспечери от службата на телефон 112 разказват за проблемите, които застрашават човешки живот

Единната система за спешни повиквания 112 постоянно блокира, разказват бивши диспечери.

Проблемът е от месеци, което е водило до ръчно записване на сигналите и предаването им по стационарния телефон, съобщи bTV.

Бивш служител, пожелал анонимност, разказва, че често се е случвало при разговор с човек, обадил се на 112, да го пита за неща като телефонен номер, от който звъни, локация и т.н.

Тези неща се появяват в системата автоматично, но софтуеърт на програмата не работи от поне година. 

Диспечерът алармира, че понякога е отнемало цял час, докато успеят да предадат сигнала на МВР или другите служби.

Източник: btvnovinite.bg
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари