Шествието в Асеновград се разпадна със скандал
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

Скандал избухна на протеста в Асеновград минути преди приключването му снощи, предава Бтв.
Опитите на няколко малки групи да диктуват маршрута на шествието вбеси част от протестиращите. Шествието премина под засилено полицейско присъствие.
Поводът за скандала стана разделението на протеста. Малка група с мегафони и озвучителна уредба, представящи се за русофили и православни патриоти, се опита да направлява шествието.
Вместо протестът да остане пред основния полицейски кордон имаше призив хората да се върнат пред сградата на общината. Така около 22 ч. шествието се разпадна.
Оперираха по спешност пребития Георги Кадиев. Той е в стабилно състояние.
На протеста бяха прочетени думи в подкрепа от българите от Македония, Бесарабия и Банат. Присъстващите събираха пари и за лечението на пребития в Смолян младеж преди няколко дни, който се оказва здравно неосигурен.
























Русенци блокираха района на Съдебната палата с вик за...
Русенци блокираха района на Съдебната палата с вик за...
Монтираха първото коледно виенско колело в центъра на Русе
Румен Радев: Моят избор е ясен, чуйте площадите
САЩ искат 10 години история на имейлите от всички туристи