Северна Македония спира плащанията в брой над 500 евро
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

От 1 юни, македонските граждани могат да извършват плащания в брой само до 500 евро /около 30 000 денари, бел.ред./, съобщава БГНЕС.
От Министерството на финансите твърдят, че тази мярка ще намали сивата икономика в страната. "Тази мярка има за цел да намали сивата икономика. Плащането на черно вреди на гражданите", каза финансовият министър Тевдовски.
„Ние притежаваме институционален капацитет за въвеждането на тази мярка”, посочи още той.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...