Секат клони, за да улеснят видеонаблюдението в Русе
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Санитарна сеч в централната градска част на Русе ще улесни видеонаблюдението.
Премахването на изсъхналите клони на кестените от една страна ще обезопаси района, а от друга – ще отвори пространство за видеокамерите на общинското звено за охрана на обществения ред, предаде БГНЕС.
Само преди десетина дни изсъхнал клон се е стоварил в близост до майки с колички, които са се изплашили силно, споделиха минувачи в района на общината.
Наред със санитарната сеч се изкореняват и изсъхнали кестенови дървета, като на тяхно място ще се засадят нови видове. Така зеленината в центъра на града ще се запази.
Дейностите се извършват от фирма „Вектор“ и ще продължат още няколко дни
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста