Сърбия и Китай заедно ще произвеждат ваксина против COVID-19
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

За начало ще се пълнят ампули, обясни министърът на външните работи на Китай Ван И
Министърът на външните работи на Китай Ван И каза, че страната ще продължи заедно със Сърбия да се бори против коронавируса, предава БТА. Един от начините ще бъде присъединяването на Сърбия към съвместното производство на ваксини, съобщава белградският вестник "Политика".
Ван И заяви това в град Гуейян, провинция Гуеджоу, на съвместна пресконференция с министъра на външните работи на Сърбия Никола Селакович, добавяйки, че двете страни от самото начало са солидарни в борбата против коронавируса, съобщи Танюг.
"Ще продължим сътрудничеството в борбата с коронавируса, нашата съвместна борба продължава. Сърбия ще се присъедини към нас в производството на ваксини, за начало ще се пълнят ампули, ще работим за ново отваряне на икономиките", каза Ван И.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра