Съдът се произнася за арестувания полицейски шеф Пламен Максимов
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 1
Магистратите ще разгледат мерките за неотклонение на висшите служители от 5-о РПУ
Съдът ще реши днес дали да остави за постоянно в ареста началника на Пето районно управление (РПУ) в София Пламен Максимов, както и останалите задържани полицейски служители. Висшите униформени бяха арестувани при мащабна специализирана операция в края на миналата седмица по подозрения за участие в организирана престъпна група и протекция на наркотрафик.
Обвиненията срещу полицейското ръководство
Разследването, водено от ГДБОП и дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР, уличава задържаните в осигуряване на "полицейски чадър" над дилъри на наркотици. Освен началника на районното управление Пламен Максимов, в ареста са началникът на сектор "Наркотици" в същата структура и още двама полицейски служители.
Според събраните до момента доказателства, групата е прикривала дейността на престъпна мрежа за разпространение на дрога, оперирала на територията на районното управление.
Връзката със "Стъкларя"
Успоредно с арестите на полицейските служители, органите на реда задържаха и още 12 души, сочени за преки участници в наркоразпространението. Според информация на разследващите, ръководител на тази група е криминално проявено лице с прякор "Стъкларя".
Прокуратурата твърди, че полицейските служители не само са си затваряли очите за престъпната дейност, но и са предоставяли активна защита на групата на "Стъкларя" срещу заплащане, като са възпрепятствали разследвания срещу тях.
Очаква се по-късно днес прокуратурата да представи пред съда събраните доказателства и да поиска най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" за всички обвиняеми.
























Докладвай този коментар за нередност
×Рамбо: Не става така аматьорски на два стана, не е професионално за никоя от двете страни и затова май трябва повече да престоят в заведението....