Русенски полицаи спечелиха купата за феърплей в Албена
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Футболистите на ОДМВР – Русе се завърнаха триумфално след 20-годишно прекъсване
След 20-годишно прекъсване отборът на ОДМВР – Русе триумфално се завърна на футболната сцена, класирайки се на престижното пето място сред 21 отбора в Републиканския турнир за служители на МВР – 2025 г. в Албена.
Русенските полицаи не само демонстрираха отлична игра, но и заслужиха Купата за феърплей с единодушно решение на организаторите.
Представителите на ОДМВР – Русе показаха забележително представяне, като отпаднаха от турнира без нито една загуба. Тимът се изправи срещу многократния шампион ОДМВР – Плевен в решаващ мач, който ще се запомни с драматичния си край.
Двубоят беше изключително оспорван, като русенци на два пъти поведоха в резултата. В последните минути обаче, след спорно съдийско решение и създалия се хаос пред вратата на русенския тим, късметът им обърна гръб. В последвалата "лотария" на дузпите отново не им провървя, но въпреки това напуснаха терена с високо вдигнати глави и без загуба в редовното време.
"Гордеем се с вас, ОДМВР – Русе!", споделят колеги и фенове в социалните мрежи след забележителното представяне на отбора.
За успешното участие на полицейския отбор допринесе и ФК "Дунав", който осигури екипировката на футболистите.