Румен Гечев: Еврозоната вдигна цените в България

0
Икономистът твърди, че търговците са повишили цените изпреварващо
Икономистът твърди, че търговците са повишили цените изпреварващо Видео: Евроком

Икономистът твърди, че търговците са повишили цените изпреварващо

Влизането на България в еврозоната е една от основните причини за високата инфлация в страната. Това обяви икономистът и бивш депутат от "БСП" професор Румен Гечев в предаването "Делници" по телевизия "Евроком".

"Това, което се случва през последните години и месеци е, че Европа се самоубива икономически и така разчиства терена за големите американски фирми", заяви професор Румен Гечев пред водещия Николай Колев.

Грешни сигнали към бизнеса

Според икономиста правителството е изпратило изключително погрешни сигнали към търговците на едро и дребно. По думите му заплахите за въвеждане на строг контрол от 1 януари 2026 година са довели до обратен ефект.

"Това е една от причините търговците в България да решат да изпреварят този срок и да повишат цените преди влизането ни в еврозоната", подчерта гостът в студиото.

Липса на мерки срещу спекулата

Професор Румен Гечев изрази острото си недоволство от липсата на реални действия от страна на държавата за овладяване на пазарните процеси. Той подчерта, че до момента правителството не е предприело никакви ефективни стъпки, които да ограничат спекулативното повишение на цените на стоките и услугите.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари