Румъния удължава извънредното положение с 30 дни
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 2

Румънският президент Клаус Йоханис подписа днес указ за удължаване на извънредното положение в страната с още един месец, предаде "Аджерпрес".
"Издадох днес указ за удължаване с 30 дни на извънредното положение на територията на Румъния, за да може да се продължи с прилагането на най-ефективните мерки срещу Covid-19", заяви държавният глава, цитиран от БТА.
Румъния обяви извънредно положение на 16 март в рамките на усилията за ограничаване на разпространението на новия коронавирус.
Според последни данни, обявени днес от Групата за стратегическа комуникация, броят на заразените с Covid-19 в Румъния е достигнал 6879 души, а смъртните случаи са 346.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат