Разкриха нови легла за пациенти с коронавирус в Белодробната болница
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

В Белодробната болница са разкрити още 9 легла за лечение на пациенти с COVID-19, съобщиха от областния оперативен щаб за борба със заболяването.
До сега те бяха 36, което беше 40% от целия капацитет на лечебното заведение, а вече е повишен на малко над 50%. Общият брой легла в болницата са 89, като едно от тях се води за спешни случаи. Така леглата за лечение на пациенти, страдащи от коронавирусна инфекция в региона станаха 529, като 42 от тях са за интензивни грижи. Такива легла има само в двете университетски болници, като в УМБАЛ „Канев“ те са 12, а в УМБАЛ „Медика Русе“ 30.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра