Птици "оцветиха" снега в Русе
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0
Розово-червеникави петна по снега в централната част на Русе стреснаха граждани и гости на града.
Някои дори си помислили, че става дума за оцветяване в следствие на изпускане на химикали с неустановен произход, информира Кис13.
Хората дори се обадили на 112, за да подадат сигнал за съмнителното оцветяване по снега, тъй като виждат подобно нещо за пръв път.
Потърсихме мнението на експерт от екомузея, който обясни, че определени видове птици се хранят с плодовете на някои дървета и храсти, за да оцеляват през зимата.
И тъй като се движат на ята по стотици, откъдето минат остават множество следи от обмяната на веществата.
От екомузея уточниха, че появата на подобни петна не е нещо необичайно и русенци нямат основание да се притесняват за здравето си.
























Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...