Продават банани, които се ядат с кората
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Японската фирма "D&T Farm" пусна на пазара банана "монге", който е с ядливи кори, съобщава в. "Метро", цитиран от БТА.
На езика на жителите в Страната на изгряващото слънце името на плода означава "невероятен". Той е дело на учени от изследователска компания, специализирана в селскостопански продукти.
Специалистите са разработили метод, при който банановото дръвче се засажда първоначално при температура от - 60 градуса по Целзий. След това коренът се пресажда в по-топла почва. При рязката температурна промяна кората на банана става много тънка и може да се консумира, като тя става тънка като листо от маруля.
Самият банан "монге" е по-сладък от обикновените и струва 4 британски лири бройката. Понастоящем тези продукти могат да се закупят единствено в префектура Окаяма в Западна Япония. Седмично се предлагат само 10 бройки.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат