Полицаите, осъдени за смъртта на Чората, излизат на свобода
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Върховният касационен съд пуска на свобода петимата полицаи, осъдени за смъртта на Ангел Димитров - Чората.
Те ще останат навън, докато нов състав на ВКС не преразгледа делото, което се води срещу тях, съобщи Нова телевизия.
Решението на магистратите идва часове след като президентът Румен Радев обяви, че е подписал Указа за освобождаването на Сотир Цацаров като главен прокурор. До обрата се стигна именно след като Цацаров и петимата осъдени полицаи поискаха преразглеждане на случая.
В края на април, след 14-годишна съдебна сага, те бяха осъдени на по 7 години затвор. Ангел Димитров - Чората, почина през 2005 година при акция "Респект".
























НСИ отчита спад в цените на имотите в Русе
Ритейл паркът в квартал „Дружба“ ще има 10 търговски обекта
Пенчо Милков: Община Русе не източва езерото Текето
Ритейл паркът в квартал „Дружба“ ще има 10 търговски обекта
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин