Отпуснаха 10 милиона лева на болниците за кислород и азот
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Средствата ще бъдат предоставени като субсидии
Кабинетът прие решение, с което да осигури медицински кислород и азот за нуждите на лечебните заведения. Правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2021 г. в размер на 10 000 000 лв., предаде NOVA.
Средствата ще бъдат предоставени като субсидии на лечебните заведения, в които се хоспитализират пациенти с COVID-19 и се провежда лечение, изискващо прилагане на кислородотерапия, с оглед значително повишените разходи за и консумация на медицински кислород и азот.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра