Отличия за "Локо" Русе и "Дунав" и през втория ден на шампионата в София

0
Инна Ефтимова завърши на първо място на 200 метра на Националния шампионат

Инна Ефтимова завърши на първо място на 200 метра на Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в София. Състезателката на "Локомотив" Русе изпревари с повече от секунда втората в класирането на финала в дисциплината. Ефтимова финишира за 23.35. На трето място завърши друга състезателка на "Локомотив" Русе- Радостина Стоянова с време 25.14. Втора е Надежда Рачева от СК Костенец с резултат 24.37.

В седмобоя при дамите на първо място е Александра Рибарова. Състезателката на "Дунав" завърши с резултат от 3381 т. Втора е Никол Николова от "Атлетик" София с 3275 т, а на трето място е Радка Захариева от Панагюрище с 2793 т. В дисциплината хвърляне на копие Александра Рибарова е пета с резултат 36.50. Победителка е Румяна Карапетрова от КЛАСА с 46.94.

В скока на дължина Петя Дачева завърши на второ място. Състезателката на "Локомотив" Русе е с резултат 6.20, които постигна при втория си опит. Първа е Милена Миткова от СК "Галакси" Пловдив с 6.32. Мария Димитрова от КЛАСА и Петя Дачева са втора и трета с резултат 13.05 в тройния скок. На първо място в дисциплината е Андриана Бънова с 14.06.

В хвърлянето на копие при мъжете Радослав Иванов завърши на второ място в крайното класиране. Състезателят на "Дунав" е с резултат 61.02, който постигна при петия си опит. Първи е Марк Славов от КЛАСА с 65.43, а трети с резултат 54.56 е Вилимир Караиванов. В тласкането на гюле Радослав Иванов е седми, а победител е Георги Иванов.

В бягането на 800 метра при мъжете състезателят на "Дунав" Сава Тодоров завърши на пето място с време 1.56.03. Първи финишира Христос Коцитас с резултат 1.54.84. Втори е Николай Първанов с време 1.54.91, а трети в дисциплината е Велин Коваленко, който финишира за 1.55.02.