Отбелязват 110-годишнината на русенския учител Апостол Арнаудов
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 0

Кръгла маса на тема „110 години от рождението на Народния учител Апостол Арнаудов“ ще се проведе на 25 септември от 18.00 часа в „Канев център Русенски университет“. Събитието ще припомни за личността и делото на Апостол Арнаудов - първия директор на Професионалната гимназия по електротехника и електроника в Русе и радетел на професионалното образование. Модератор ще бъде доц. Руси Русев, преподавател в Русенски университет „Ангел Кънчев“.
Съпътстваща инициатива ще бъде прожекцията на документален филм за Апостол Арнаудов, който преди 10 години беше удостоен посмъртно със званието Почетен гражданин на Русе.
Съорганизатори на събитието са Община Русе, Русенски университет „Ангел Кънчев“ и Регионална библиотека „Любен Каравелов“ - Русе.
Още предстоящи събития
-
Безплатен концерт в Русе чества век Български хоров съюз
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Проф. Мартин Иванов разкрива в Русе цените преди...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Ансамбъл "Русчуклийче" празнува 40 години с концерт в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Червена вода вдига комитски събор с над 150 автентични...
Харесвания: 0 | Коментари: 0


















Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Русе отбелязва 111 години от арменския геноцид
Борислав Сарафов подаде оставка