Още един пенсионер дари пенсията си
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 1
81-годишен мъж даде 219 лева на лекарите от болницата във Видин
81-годишен жител на врачанско село дарява цялата си скромна пенсия на лекарите от видинската болница. Той дава за тях и тяхната по-голяма сигурност всичките 219 лева, с които трябва да преживее месеца.
Няма претенция за какво ще бъдат похарчени парите му. Дарява ги с благодарност и за всяко добро, което според него най-добре може да направят лекарите в тази трудна ситуация с опасния вирус COVID-19, предава NOVA.
Сиромах под прикритие и архонт на сиромашията. Така нарича себе си 81-годишният Вълослав Стратев. Решил да дари парите на видинските лекари, които винаги са оценявали добрите му възможности да диагностицира докато бил фелдшер във видинското село Медичевци. Благодарен им е и за доброто им отношение към пациентите му.
Разказва, че изпитва чувство на благодарност. “Просто искам да даря на болницата моята скромничка пенсийка”, казва Вълослав.
Това не е първото добро, което прави. Започнал да дарява още преди 40 години. Убеден е, че бедността не идва от липса на пари, а от липса на морални качества.
“Който прави добро, получава добро. Такъв е моят морален закон. Аз съм инвалид. Болен съм от рак между другото. 4 години се боля с болестта, но съм проклет оптимист. Не се предавам”, разказва той. Съседите му и го разбират, и не съвсем. Казват, че е добра душа и човек с голяма сърце.
Често се събират на улицата и си говорят за живота си такъв, какъвто е. Тези селски сюжети от Добролево дядо Вълослав описва точно всеки ден. Води дневник от 31 години и е изписал над 10 000 страници от него. Издава и книги със стихове.
„Най-хубавата сентенция, която най-много обичам – „Не всички красиви хора са добри, но всички добри хора са красиви”, казва дядо Вълослав.























Умни светофари за 500 000 евро ще регулират трафика по...
Ветерани спасиха последната българска подводница от...
По-малко от 24 часа остават до крайния срок, поставен от...
Бойко Борисов: Вдигам 150 килограма от лежанка
Румен Радев откри кампанията на „Прогресивна България“ в...