Орел се опита да отвлече момче
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Орел се опитал да излети заедно с ужасено момче в централна Австралия, съобщава Би Би Си, предаде Труд.
Тълпата от зашеметени зяпачи видяла как огромната птица сграбчила с ноктите си главата на пищящото момче в резерват в Алис Спрингс, Австралия.
По думите на един от очевидците птицата се опитала да отвлече момчето, както би отвлякла "малко животно".
Момчето - на възраст между 6 и 8 години - се спасило с повърхностна рана на лицето.
Друг свидетел на случилото се твърди пред Би Би Си, че орелът летял право срещу момчето от 15 метра разстояние.
Птицата сграбчила момчето за качулката на суичъра му и се опитала да отлети с него, но за щастие се намесили служители от резервата, които спасили момчето.
Нападателят оставил момчето кървящо и плачещо, но за щастие без сериозни наранявания.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия