Общината щяла да рестартира "интегрирания" транспорт в Русе
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 4
Общината поема тролейбусния транспорт в Русе. Днес общинските съветници гласуваха "ЕГГЕД Русе" да бъде изкупен за 500 хиляди лева.
Изпълнителният директор на дружеството в Русе Николай Къдрев обясни пред Общинския съвет защо компанията се изтегля от България.
Продавачът ще предостави на Община Русе безусловна банкова гаранция със срок от 13 месеца в размер на 20% от стойността на сделката. Тези средства ще могат едностранно да бъдат използвани от Общината за възстановяване на вреди, претърпени от скрити задължения на дружеството.
Предложението за придобиване активите на "ЕГГЕД Русе" бе подкрепено от 43-ма общински съветници.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК