Няма пострадали българи от цунамито в Индонезия
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Няма данни за пострадали българи при цунамито в Зондския пролив в Индонезия, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
По информация на посолството на Република България в Джакарта няма данни за пострадали български граждани в резултат на цунамито, регистрирано на 22 декември в Зондския пролив между островите Ява и Суматра.
Бедствието, вероятно причинено от вулканична дейност на Анак Кракатау, е нанесло щети на девет хотела и 480 къщи в района. Най-малко 168 души загинаха, 745 са ранени, а 30 се издирват.
Посолството ни в Джакарта следи обстановката и е на разположение за информация, координация и съдействие, ако е необходимо, на денонощния телефон +62 812 9600 0691.
Пътуващите в чужбина български граждани могат по желание да се регистрират в системата на МВнР „Пътувам за…“. Така в случай на нужда ще получават предупреждения и контакти на най-близката българска консулска служба, която ще бъде известена за присъствието им в съответната държава.





















Слави Трифонов: Трябва да помним миналото, иначе ще сме...
Делян Пеевски: Ще пазим свободна и независима България
Велико Желев си купил 10 апартамента в Дубай
Владимир Путин обсъди с Виктор Орбан ескалацията в Близкия...
Пенчо Милков: Честит национален празник, Русе!